Fatih ALTUNBAŞ

Fatih ALTUNBAŞ

Fatih ALTUNBAŞ (Yönetim Kurulu Başkanı)

    1979 yılında Ankara’da doğdu. İlköğrenimini Kocatepe İlkokulu’nda, ortaöğrenimini Konya Özel Lale Koleji’nde, lise öğrenimini Özel Ankara Aziziye Lisesi ‘nde tamamladı.
     2004 yılında Başkent Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Aynı yıl Turaç Dış Ticaret LTD. ŞTİ.’ de iş hayatına başladı. 2006 yılında Başkent Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı üzerine yüksek lisansını tamamladı.
     Turaç Dış Ticaret’te Genel Müdür olarak sürdürdüğü görevinin yanında Oku Eğitim Öğretim A.Ş. ‘ de Yönetim Kurulu Üyesi, Altunbaş Dış Ticaret ve Sanayi A.Ş. ve TSA Savunma A.Ş. ‘ de Yönetim Kurulu Başkanı’dır.
    2013 yılında (MÜSİAD) Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği’ne üye oldu, 2017 tarihinde MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı seçildi.
    2018’den beri ( ASO ) Ankara Sanayi Odası Savunma Sanayi İhtisas Komitesi Yürütme Kurulu Üyesidir. 
    2019 tarihinden beri ise (SASK ) Sterling Atış Sporları Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.
    Ekim 2019’da MÜSİAD tarafından düzenlenen II. MRBS (Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi)’de  Organizasyon Komite Başkanlığı görevini yaptı.
     Kasım 2019’da (SİSİAD) Silah Sanayicileri ve Patlayıcı Maddeler İş Adamları Derneği Yönetim Kurulu üyesi ve Genel Sekteri olarak seçildi.
     Ocak 2020’de (DEİK ) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Mali İş Konseyi Başkanı seçildi. Aynı zamanda Endonezya ve Mozambik’te Yürütme Kurulu üyeliği bulunmaktadır.
   Ocak 2020’de (DEİK ) Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu Türkiye-Afrika İş Konseyleri Koordinatör Başkan Yardımcısı seçildi.
    İyi derecede İngilizce bilmekte evli ve 3 çocuk babasıdır